Nailbey Mah. Kazım Efendi Sokak. 11/A Merkez/Elazığ yonetim@elazigeczaciodasi.org.tr 0424 238 80 80

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM MERHABA


        Değerli Meslektaşlarım Merhaba ,

        23. Bölge Elazığ Eczacı Odası Yönetim Kurulu olarak hepinizi saygı ile selamlıyoruz.

        Mesleğimiz adına çok zor bir dönem geçirmekteyiz ve bu zorluklar  ekonomik alanda çok daha yoğun hissedilmekte, 15 yılda  bu yana güncellenmeyen ilaç fiyat kararnamesi kaynaklı kar oranımızın  çok azaldığı,kamu kurum iskontosu vermeyen firmalardan ötürü zararına satış yaptığımız ilaç sayısının hızla arttığı, güncellenmeyen medikal, tıbbi sarf malzemesi ve majistral fiyatlarından ötürü ettiğimiz zararın katlanılmaz  boyuta ulaştığı bu zor şartlar altında,  eczanelerimiz de  pandemi ve pandemi  etkilerinin hala hissedildiği sonraki dönem de  fedekarca sağlık hizmeti vermeye, halkın en yakın sağlık danışmanı olmaya devam ediyoruz. 7/24 esası ile halkımıza kesintisiz ilaç ulaştırıp, ilaç danışmanlığı hizmeti veriyoruz.

       Bir yandan da hızla artan eczacılık fakülteleri nedeni ile istihdam sorunu baş gösteren mesleğimizde genç  arkadaşlarımızın mesleğe başlarken yaşayabilecekleri sıkıntıları azaltmak için hep birlikte uğraş veriyoruz. Hızla artan eczacılık fakültelerine  ilimizde bulunan Fırat Üniversitesi’nin  eklenmesi ile gelecek yıldan itibaren fakülteyi kazanan genç kardeşlerimize de yardım etmek görevlerimiz arasına eklendi .Yine  ilimizde  görev yapan  ve kamu da hizmet veren meslektaşlarımızın sorunlarını çözebilmek için hep birlikte uğraş vermeyi de sürdürüyoruz.

       Bütün bu zor şartlar altında ve ekonomik sıkıntılar içinde bir kez daha tekrar ediyoruz ki halk sağlığını önceliyerek sağlık hizmeti vermeyi sürdüreceğiz, her hal ve koşulda önceliğimiz mezun olurken  ettiğimiz yemin olacak, 23.Bölge Elazığ Eczacı Odası çatısı altında birlik olmayı sürdürecek her türlü zorluğu aşacağız  bu süreçte işlerimizi biraz daha rahat yürütübilmek için internet sitemizi interaktif hale getirdik  ve güncelledik. İşlerinizi kolaylaştırmasını dileyerek hayırlı olmasını diliyoruz. Saygılarımızla. 


 
01 Nisan 2022     Okunma Sayısı : 1110