Nailbey Mah. Kazım Efendi Sokak. 11/A Merkez/Elazığ yonetim@elazigeczaciodasi.org.tr 0424 238 80 80

DİĞER İLLERE BAĞLI GEÇİCİ KORUMA KANUNU KAPSAMINDA OLAN YABANCILAR HK.


Bilindiği üzere Geçici Koruma Kanunu Kapsamında Olan Yabancıların(suriyeli) reçeteleri, medula SGK sistemine girilip ön provizyon alındıktan sonra bağlı bulunulan SGK Taşra Teşkilatına gönderilmekte, gerekli kontrollerin ardından fatura edilen reçetelerin bedelleri il göç idaresi müdürlüklerince eczacılarımıza ödenmektedir. İller arası düzensiz göçün önlenmesi adına kanun kapsamındaki kişilerin reçeteleri bağlı bulundukları il müdürlükleri tarafından ödenmektedir.

 

Elazığ  İl Göç İdaresi Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bölgemize diğer illerden gelen bu kanun kapsamındaki kişilerin reçetelerinin eczanelerimizce karşılandığı ve kuruma fatura edildiği bilgisi alınmıştır. Medulada il bazında sınırlama bulunmamaktadır. Bu kanun kapsamında olan kişilerin bağlı bulundukları illerden reçetelerini temin etmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde kurum tarafından bu kişilerin reçete bedelleri ödenmeyecektir.

 

Eczacılarımızın mağduriyet yaşamaması adına, bu kanun kapsamındaki kişilerin reçetelerini karşılarken kimlik kontrolü yapmaları, ilimize bağlı olmayan kişilerin reçetelerini karşılamamaları gerekmektedir. Bu şahıslar il göç idaresi müdürlüğüne yönlendirilmelidir. Meslektaşlarımıza önemle duyurulur.


 
09 Kasım 2023     Okunma Sayısı : 198