Nailbey Mah. Kazım Efendi Sokak. 11/A Merkez/Elazığ yonetim@elazigeczaciodasi.org.tr 0424 238 80 80

ELAZIĞ ECZACILAR ODASINDAN KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI


23.Bölge Elazığ Eczacı Odası Genel Sekreteri Ecz. Doruk Ziya Okubay Türkiye’de de görülen koronavirus ile ilgili açıklamalarda bulundu. Okubay, Elazığ’daki eczanelerin çoğunun elinde maske ve el dezenfektanı bulunmadığını belirterek, “Mevcut stoklarında steril maske bulunan eczanelerimiz mevcut ürünleri standart fiyatlardan satmaya devam etmektedir” dedi
23.Bölge Elazığ Eczacı Odası Genel Sekreteri Ecz. Doruk Ziya Okubay koronavirüs ile ilgili açıklamalarda bulundu. Okubay, Elazığ’daki eczanelerin çoğunda maske ve el dezenfektanı bulunmadığını söyledi.
“ELLER SABUN, SU VE ALKOL BAZLI TEMİZLEYİCİLERLE SIK SIK YIKANMALI” Eller sabun, su ve alkol bazlı temizleyicilerle sık sık yıkanmalı, temiz olmayan ellerle göz, ağız ve burun temasından kaçınılmalıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirmeli, hayvansal gıdalar iyice pişirilerek yenilmelidir. Bol su tüketimi, dengeli beslenme ve istirahat da önleyici tedbirler olarak kullanılabilir.
“ECZANELERİMİZİN ÇOĞUNUN ELİNDE MASKE VE EL DEZENFEKTANI BULUNMADIĞI BİLDİRİLMİŞTİR” Eczanelerimiz odamız tarafından ve ticaret bakanlığının yetkilileri tarafından bu hafta denetlenmiş olup maske fiyatlarının standart hale getirilmesi için gerekli çalışmalar yapılmıştır. Eczanelerimizin çoğunun elinde maske ve el dezenfektanı bulunmadığı tarafımıza ve bakanlık yetkililerine bildirilmiştir. Dağıtım kanallarında da ilgili ürünlerin bulunmadığı tespit edilmiştir.

“MEVCUT ÜRÜNLERİ STANDART FİYATLARDAN SATMAYA DEVAM ETMEKTEDİR” Mevcut stoklarında steril maske bulunan eczanelerimiz mevcut ürünleri standart fiyatlardan satmaya devam etmektedir. Vatandaşlarımızdan steril maskeleri yüksek fiyatlardan satmaya çalışan kişi, kurum veya internet sitelerini ticaret bakanlığına şikayet etmelerini istiyoruz. Coronavirus ile ilgili bilgilendirme broşürlerini hazırlayarak vatandaşlarımıza dağıtılmak üzere eczanelerimize teslim ettik. Vatandaşlarımız her türlü soruyu eczacısına sorarak bilgi sahibi olabilirler. Eczacınız en yakın sağlık danışmanınızdır.

HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ  ==> https://www.elazigsonhaber.com/gundem/elazig-eczacilar-odasindan-koronavirus-aciklamasi-h61945.html

Elazığ Son Haber
 

ELAZIĞ ECZACILAR ODASINDAN KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI

 
11 Mart 2020     Okunma Sayısı : 104